Natalia Jeziółkowska - autorska metoda nauczania
Chcemy, aby nauka kojarzyła się z przyjemnym, produktywnie spędzonym czasem. Stawiamy sobie codziennie jedno wyzwanie: robimy wszystko, co w naszej mocy, aby każda lekcja była atrakcyjna i dostosowana do tempa pracy danej grupy. Nauka w Say Hi odbywa się za pomocą zabawy. Wierzymy w siłę kreatywnego, nieschematycznego nauczania.

Nie oszukujmy się: każda technika nauczania ma swoje mocne i słabe strony. My staramy się wybrać z tego tylko najlepsze i najbardziej sprawdzone elementy. Tworzymy mix, który wzbogacamy swoim doświadczeniem. To właśnie wieloletnia praktyka w nauczaniu naszą metodą sprawia, że z niezachwianiem jesteśmy w stanie mówić o jej niesamowitej skuteczności. Dzieci z naszej szkoły, które wyjeżdżają z rodzicami za granicę, niejednokrotnie posługują się językiem angielskim lepiej od nich. Czy to nie jest najlepsza rekomendacja naszych zajęć?
😊

Pielęgnujemy rozwój w aspekcie językowym, ale i kulturowym. Bardzo ważnym celem naszych zajęć jest zapoznanie dzieci z tak odmienną od naszej kulturą brytyjską. Inspiracje do lekcji czerpiemy z najnowszych źródeł językowych oraz pojawiających się na bieżąco materiałów. Bezstresowo, łatwo, przyjemnie – tak powinny wyglądać każde zajęcia w szkołach!

 
Łączymy poniższe metody:
I
Total Physical Response Method

• nauka poprzez taniec, ruch, muzykę

II
The Story-Line Method

• sytuacje z życia codziennego w formie prawdziwej/fikcyjnej historii

III
Direct Teaching Method

• metoda naturalna: powtarzanie i korygowanie; podczas zajęć nie używa się języka ojczystego słuchaczy

Dobry nauczyciel wie
Przebywanie w jednej pozycji w dłuższym czasie jest nie do zniesienia. Szczególnie dla dziecka. Nauczyciele Say Hi mają świadomość jak działa dziecięca natura: jest to wykwalifikowana kadra pedagogów z wieloletnim doświadczeniem i udokumentowanymi sukcesami na swoim koncie. Włączenie ruchu do zajęć wprowadza maluchy w stan ogromnej radości i ekscytacji. Dzięki temu rośnie ich motywacja i poprawia się ogólne samopoczucie w ciągu dnia. Dzieci tryskają energią, a zamiast pojedynczych słówek, zaczynają zapamiętywać i powtarzać całe frazy! I to właśnie jest kluczem do sukcesu w naturalnym procesie przyswajania języka.
Podręczniki
Używamy materiałów solidnie przetestowanych przez setki nauczycieli i uczniów. Daje nam to pewność, że wybieramy podręczniki, które faktycznie zachęcają dzieci do rozpoczęcia regularnej nauki języka angielskiego również w domu. Książki są kolorowe, posiadają mnóstwo ilustracji i oprócz przekazywania wiedzy mają za cel nakłonić dzieci do ich samodzielnego przeglądania. Korzystamy głównie z podręczników wiodących wydawnictw anglojęzycznych –Oxford University Press oraz Pearson.

Podręczniki stanowią jedynie bazę uzupełnianą o szereg materiałów dodatkowych. Większość z nich jest multimedialnych. Korzystamy również z tablic interaktywnych.

Czas nauki w trybie zdalnych pokazał nam, że dzieciom brakuje przede wszystkim kontaktu z drugim człowiekiem. Jeżeli nie mają go odpowiednio często, zatracają dopiero rozwijające się umiejętności interpersonalne, a rezultaty w nauce mogą okazać się przez to gorsze. Zajęcia w małych grupach są doskonałą okazją, aby zadbać o relacje z rówieśnikami. Zależy nam, aby dzieci rozmawiały po angielsku nie tylko z nauczycielem ale przede wszystkim ze sobą nawzajem. Dzięki temu zyskują większą pewność siebie, a wypowiedzi przestaną być obarczone stresem związanym z ryzykiem popełnienia błędu.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim.
Stars of the year
W Say Hi wiemy, jak wykorzystywać grywalizację w pozytywny sposób. Aby zmotywować dzieci do jeszcze efektywniejszej pracy w grupie, wprowadziliśmy system "Stars of the year". Podczas zajęć nauczyciel przyznaje lub odbiera punkty danym grupom w zależności od zaangażowania, zachowania podczas lekcji oraz wyników. Na koniec roku wyłaniamy jeden zespół z najwyższą punktacją. Zwycięzcy otrzymują całodniowe bilety do parku rozrywki "Energyladnia" lub "Zatorland".

Nazywamy ich stars of the year 

Radość wtedy nie zna granic 😊
 
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.
Zapisz dziecko
COVID-19